Тел. :
  • +38 (0532) 654095
  • +38 095 658-67-86
  • +38 097 757-88-02
e-mail :
  • kpc@yurstandart.pl.ua

Моя колишня дружина зареєстрована в моїй квартирі. Зніматися з реєстрації вона добровільно не бажає. Який вихід з такої стуації?

Даний спір підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.

Згідно ст. 71 ч. 1 Житлового кодексу УРСР при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення лише протягом шести місяців, а згідно ст. 72 цього кодексу визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Статтею 383 Цивільного кодексу України передбачено, що власник квартири має право використовувати помешкання для власного проживання та проживання членів своєї сім'ї. 
Стаття 3 Сімейного кодексу України визначає сім'єю спільне проживання осіб, що пов'язані спільним побутом та мають взаємні права та обов'язки.

Таким чином, оскільки колишня дружина у спірній квартири не проживає більше шести місяців, не оплачує плату за користування жилим приміщенням і комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню квартири та не приймає участь у спільному побуті, не є членом Вашої сім’ї, вона вважається такою, що втратила право користування квартирою.
Ми швидко та якісно підготуємо необхідні процесуальні документи та супроводимо вирішення спору в судовому порядку.